Korábban – Az érintetlen őserdőtől a Mesefaluig c. bejegyzésben – nagyobb léptékben leírtam a megvalósítás átfogó programjának elképzelt menetét. Most azt gondolom végig, hogy milyen gyakorlati lépésekkel indul be az építkezés, válik kivitelezhetővé fizikailag mindaz, amit elképzeltünk attól a ponttól kezdve, hogy megvan a terület. A terep felfedezése, a felhasználás lehetőségeinek kutatása, a sétautak kialakítása, a „kiskörletű” tereprendezés, a parkosításhoz szükséges növények telepítése folyamatos feladat.
A megvalósítás gyakorlati lépései
2010.11.27. 21:16 gasparmatyas
1. „Durva” tereprendezés nagyobb géppel a terület adottságainak maximális kihasználásával, a járművel bejárható út és nagyobb sík területek kialakítása, vízgyűjtő beszállítása, áram bevezetése, a komposzt helyének kijelölése a veteményeskert környékén.
2. Ideiglenes sátorok (2 db) felállítása, ahol az építők már ott tudnak aludni, s ahol biztosítható a holmik, anyagok tárolása és őrzése, ezek elvben hónapokig kielégítik a kezdeti igényeket, később kempingezésre használhatók.
3. Az első „önellátó” dupla lakóház felépítése, hogy mielőbb állandó lakója legyen a telepnek, Andrisék oda tudjanak költözni, s a program folyamatos helyszíni menedzselése megoldódjon.
3. A garázs, raktár és műhely kialakítása, ahol dolgozni lehet az esőtől védve, el lehet végezni a szereléseket, szakaszerűen tárolni lehet az eszközöket, anyagokat, s folyamatos lehessen a beszerzés. Az épületek tetejéről megkezdődhet a vízgyűjtés.
4. A második „önellátó” dupla lakóház felépítése, hogy legyen hova beköltöznünk Magyarországról, az első épületek lehetnek véglegesek az állandó lakók számára, de nyitott a lehetőség arra is, hogy ezek az épületek később családi, társas vendégházakként működjenek.
5. A közösségi épületek közül a konyha és a fürdő kialakítása, amely az állandó lakók és a kempingezők igényeit már ki tudja elégíteni, így fogadni lehet „építő” vendégeket, amivel a program felgyorsítható.
6. Néhány első vendégházat meg kell építeni a megvalósításba bekapcsolódó vendégek fogadásához, részben velük együtt, esetenként a saját házaik felépítésével. Ezekben nincs komfort, csak az alvást, pihenést szolgálják, a vendégek közösségi létesítményeket használják.
7. A közösségi ház és ebédlő, dolgozó és játszóház a következő, amelyeket nagy részben a bekapcsolódó vendégekkel közösen hozunk létre figyelemmel a menet közben felismert igényekre, a telep addigi működésére.
8. További vendégházak, külső zuhanyozók és WC-k építése szükség szerint, a még feltáratlan területek rendezése, lehetőségeinek kihasználása (pl. treehouse, azaz lombház, erdei pihenő- és kempinghelyek, egyéb), a tűzrakóhely továbbfejlesztése.
Szólj hozzá!
Címkék: házak költözködés mesefalu
A bejegyzés trackback címe:
https://offgrid.blog.hu/api/trackback/id/tr42477691
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Nincsenek hozzászólások.

Utolsó kommentek